Falowniki

Falowniki służą między innymi do sterowania prędkością obrotową silnika elektrycznego. Dzięki falownikowi możemy w prosty sposób regulować prędkość silnika za pomocą potencjometru lub klawiszy. Oprócz regulacji prędkości falowniki umożliwiają realizację dodatkowych funkcji. Standardowo można ustawić rampę startową oraz hamowania. Oznacza to że silnik elektryczny może płynnie w ciągu ustawionego czasu rozpędzać się lub hamować. Umożliwia to napęd obiektów o dużej bezwładności bez potrzeby przełączania układu silnikowego gwiazda-trójkąt. Falowniki posiadają szereg zabezpieczeń. Między innymi mamy zabezpieczenie przed zwarciem, przeciążeniem, przegrzaniem, utykiem silnika. Falowniki posiadają wejścia i wyjścia, które można w prosty sposób skonfigurować aby umożliwiały realizację dodatkowych funkcji sterowania falownikowego takich jak regulacja obrotów za pomocą źródła napięcia lub prądu, przełączanie kierunku obrotów silnika, zatrzymanie lub start silnika, praca dźwigowa, włączanie ustawionych prędkości pracy silnika elektrycznego oraz wiele innych. Falowniki bardzo często umożliwiają komunikację za pomocą różnych protokołów komunikacyjnych. Standardem jest ModBus ale równie często można spotkać i inne protokoły takie jak CANopen, DeviceNet, LONWorks, RNet, TCP.

 

Falowniki LENZE 

falowniki-lenze-smvFalowniki LENZE dostępne w naszym sklepie mają moduł programowalnej pamięci EPM. Umożliwia on zaprogramowanie w zewnętrznym programatorze specjalnych kostek i późniejsze ich zainstalowanie w falowniku. Moduł ten pozwala równie szybko przenosić zaprogramowane ustawienia między falownikami skracając maksymalnie czas potrzebny na uruchomienie falownika. Dostępne są również falowniki o stopniu ochrony IP68, które można stosować na zewnątrz . Nie potrzebują one dodatkowej skrzynki w której zostaną zamontowane. Ich obudowa zapewnia ochronę przed dostawaniem się wody i zanieczyszczeń. Te falowniki to seria ESV/SMV firmy Lenze. Zaawansowane falowniki serii 8200 czy 8400 umożliwiają realizację takich funkcji jak sterowanie silnikami z bardzo zmiennymi obciążeniami, z trudnym rozruchem, pracę grupową silników.

falownik lenze smd falownik 8400 baseline falownik -8200-vector

 

Falowniki LG/LS

 

ip5-falownikW sklepie znajdziesz również tanie ale sprawdzone falowniki marki LG/LS są to bardzo popularne falowniki serii iC5 i iG5. Falowniki te doskonale sprawdzają się w aplikacjach wentylatorowych, przenośnikowych oraz pompach. Charakteryzuje je niska cena i bezawaryjna praca. Posiadają czytelne wyświetlacze na których można wyświetlić prędkość obrotową silnika, napięcie zasilania, napięci szyny DC. Dostępne są również zaawansowane falowniki serii iP5 i iS7 umożliwiające dokładne sterowanie obrotami silnika w sterowaniu wektorowym i skalarnym z zastosowaniem czujnika lub bez.

is7-falownik ig5-falownik ie5-falownik ic5-falownik

Falowniki INVT

falownik-invt gd10
Falowniki firmy INVT to niedrogie falowniki skalarne lub wektorowe. Posiadają dobry współczynnik cena/możliwości. Wyposażone są w programowalne wejścia i wyjścia, umożliwiają przeciążenia nawet do 200% wartości prądu znamionowego. Falowniki posiadają szereg zabezpieczeń oraz funkcje autotuningu pozwalającą w bardzo szybki sposób dostroić falownik do silnika. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odłączenia panelu sterującego i wyniesienia go do 30m od falownika.

Dodatkowo do falowników dostępne są rezystory hamujące i filtry.

falownik-invt gd100

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na www.ebmia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *